
Fight Food Waste
-
Vendor:Chi Kitchen
Vegan Kimchi (Sell by 7/18/23)
비건 배추김치
Regular price $3.30 USDRegular priceUnit price / per$11.00 USDSale price $3.30 USDSale -
Vendor:Grand Noodle
Grand Perilla Oil
거창한 들기름
Regular price $34.00 USDRegular priceUnit price / per -
Vendor:I'm Jeju
Jeju Carrot Juice 100 (Sell by 8/11/23)
제주당근 100
Regular price From $6.30 USDRegular priceUnit price / per$21.00 USDSale price From $6.30 USDSale -
Vendor:Mrs Malaenge
Dried Namul Vegetables Kit (Sell by 8/20/23)
말랭이여사 채소말랭이 나물말랭이
Regular price $7.20 USDRegular priceUnit price / per$24.00 USDSale price $7.20 USDSale -
Vendor:Fresheasy
Jjamppong Soft Tofu Stew (Pack of 2) (Sell by 8/21/23)
프레시지 짬뽕순두부
Regular price $4.35 USDRegular priceUnit price / per$14.50 USDSale price $4.35 USDSale -
Vendor:Uncle Gurye
Wild Vegetable Bibimbap Kit x 2 Packs
구례삼촌 나물비빔밥 키트
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / per -
Vendor:Cheongsanea
Best Ever Seaweed Snack (4 flavors)- Pack of 2
인생 김스낵
Regular price From $1.80 USDRegular priceUnit price / per$6.00 USDSale price From $1.80 USDSale -
Vendor:Ecomom
Sangol’s Yogurt Cubes (Pack of 3)
에코맘 산골사각사각요거트
Regular price From $5.50 USDRegular priceUnit price / per$11.00 USDSale price From $5.50 USDSale -
Vendor:Ddoddomom
Pear & Balloon Flower (Sell by 9/19/23)
또또맘 도라지배
Regular price From $7.50 USDRegular priceUnit price / per$12.50 USDSale price From $7.50 USDSale -
Vendor:Gimnyeong Haenyeo Village
Bellajin Jeju Haenyeo Seaweed [PACK OF 5] Sell by 9/23/23
벨라진 제주 해녀 미역
Regular price $19.20 USDRegular priceUnit price / per$32.00 USDSale price $19.20 USDSale -
Vendor:Jwell Food
Masterpiece Coin
명품한알 (4종)
Regular price From $6.00 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price From $6.00 USDSale -
Vendor:Chosanjung
Sweet Fruit Vinegar (2 Flavors)
초산정 감향초 (2종)
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per$20.00 USDSale price From $12.00 USDSale -
Vendor:Fresheasy
Tofu Kimchi Stew (Pack of 2) Sell by 9/26/23
프레시지 두부 김치찌개
Regular price $7.25 USDRegular priceUnit price / per$14.50 USDSale price $7.25 USDSale -
Vendor:Nenia
Garlic Toast Bread (20 individual packs) Sell by 9/28/23
네니아 우리밀 마늘토스트
Regular price $13.20 USDRegular priceUnit price / per$22.00 USDSale price $13.20 USDSold out -
Vendor:Big Happiness
Jeju Baked Sticky Tteok (Pack of 2) Sell by 10/1/23
제주 구움 찰떡 4종 세트
Regular price From $14.40 USDRegular priceUnit price / per$24.00 USDSale price From $14.40 USDSale -
Vendor:Fresheasy
River Snail Doenjang Stew (Pack of 2) (Sell by 9/22/23)
프레시지 우렁된장찌개
Regular price $6.25 USDRegular priceUnit price / per$12.50 USDSale price $6.25 USDSale